Montaż klimatyzatora przenośnego

Osoby, które chcą korzystać z klimatyzatorów przenośnych w domu, mają problem z wężem odprowadzającym ciepłe powietrze. Niektórzy posiadacze klimatyzatorów przenośnych wiercą otwór w ścianie pomieszczenia, przeprowadzając przez niego wąż wylotowy ciepłego powietrza.

 

Inni, którzy nie chcą niszczyć wystroju wnętrza domu, po prostu wyprowadzają końcówkę węża wylotowego ciepłego powietrza przez otwarte okno. W tym przypadku wydajność i ekonomiczność urządzenia jest znacznie ograniczona, gdyż ciepłe powietrze zewnętrzne ponownie dostaje się do pomieszczenia przez otwarte okno.

 

Przedstawiamy zestaw montażowy klimatyzatora przenośnego, który pomoże rozwiązać te problemy, a użytkowanie klimatyzatora przenośnego stanie się znacznie bardziej wydajne i komfortowe. Zestaw montażowy przeznaczony jest do wydmuchiwania ciepłego powietrza na zewnątrz przez otwarte okno.  W tym przypadku specjalna tkanina ogranicza przedostawanie się gorącego powietrza zewnętrznego do wnętrza, pozwalając klimatyzatorowi na jak najszybsze wykonanie pracy.

 

Montaż klimatyzatora przenośnego

 

OFERTA SPECJALNA!

Dla osób kupujących obecnie klimatyzatory przenośne PREZENTUJEMY zestaw montażowy!

Cały asortyment klimatyzatorów przenośnych można znaleźć tutaj.

 

Zestaw montażowy mocowany jest pomiędzy ramą okna a ramą otworu. Najważniejszą cechą materiału montażowego jest niska przewodność cieplna, która nie tylko pozwala na skuteczne wydostanie się ciepłego powietrza na zewnątrz, ale również zatrzymuje powrót gorącego powietrza do pomieszczenia. Zestaw montażowy wykonany jest z trwałego, wodoodpornego materiału, dzięki czemu deszcz nie sprawi Ci problemów. Materiał jest elastyczny, więc w razie potrzeby można łatwo zamknąć okno bez konieczności demontażu zestawu montażowego.

 

Zestaw montażowy do klimatyzacji przenośnej jest uniwersalny i nadaje się do wszystkich powszechnie używanych okien, niezależnie od tego, czy są one otwierane z prawej, lewej czy z góry. Nadaje się również do rozsuwanych okien dachowych. Ważne jest, aby zewnętrzne krawędzie okna (z wyłączeniem części łączącej ramę okna z ramą otworu) nie przekraczały 400 cm. Ta długość jest wystarczająca dla praktycznie wszystkich standardowych okien. Należy pamiętać, że liczone są tylko 3 strony otwarcia bez skrzydła okiennego. Jeśli wymiary okna są większe lub chcemy przeprowadzić wąż klimatyzatora przenośnego przez balkon lub inne drzwi, istnieje możliwość zakupu przedłużonej wersji zestawu montażowego. Długość przedłużonego materiału montażowego wynosi 560 cm. 

Zestaw montażowy klimatyzatora przenośnego

Zestaw montażowy do klimatyzacji przenośnej może być stosowany przez cały rok, zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń, ponieważ wykonany jest z materiału o niskiej przewodności cieplnej. Dzięki temu do pomieszczenia nie przedostaje się nie tylko ciepłe, ale i chłodne powietrze. W przypadku klimatyzatora przenośnego z funkcją grzania można podłączyć wąż odprowadzający zimne powietrze i w sezonie jesiennym i wiosennym korzystać z wydajnego ogrzewania pompy ciepła klimatyzatora, podczas gdy główne ogrzewanie nie jest włączone.

 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów montażu zestawu do okna oraz zdjęcia jak to zrobić.

 

Przykłady montażu klimatyzatora przenośnego  

 

Instrukcje instalacji przenośnego klimatyzatora

 

Jak zainstalować przenośny klimatyzator?