Oczyszczacze powietrza
Dla modelu oczyszczacza powietrza SPRING Airbi;
Filtr z aktywnym węglem
Do modelu oczyszczacza powietrza GUARD Airbi;
Połączony filtr HEPA i filtr z węglem aktywnym
Modele: TALL 155, ELFI 150 Wood's
Modele: AL 310, ELFI 300 WOOD'S
Dla modelu oczyszczacza powietrza SPRING Airbi;
Połączony filtr HEPA i filtr antybakteryjny
Dla RESPIRE Airbi;
Połączone filtry
do modeli: AL 310, ELFI 300 Wood's
AL 310, ELFI 300 WOOD'S
ELFI 900, GRAN 900 WOOD'S
Model: GRAN900 / ELFI900 Wood's
Miernik CO2 do pomiaru stężenia dwutlenku węgla;
Miernik poziomu wilgotności i termometr;
Pomieszczenia do 16 m2;
Jakość oczyszczania - 6;
Pomieszczenia od 1 do 45 m2,
Jakość oczyszczania 7
Model z ekspozycji!
Pomieszczenia od 10 do 99 m2,
Jonizator PlasmaWave ®
Model z ekspozycji!
Pomieszczenia do 50 m2,
Jakość oczyszczania 6 punktów,
Jonizator PlasmaWave®
Recenzje produktów - Poradnik kupującego
Pomieszczenia do 30 m2;
Jakość oczyszczania - 8;
Mierzy ilość cząsteczek PM1, PM2.5 ir PM10 w powietrzu.
Do pomieszczeń do 40m2
Jonizacja powietrza
Trzy prędkości wentylatora
Pomieszczenia do 50 m2;
Jakość oczyszczania - 10;
Wydajność nawilżania 350 ml/h
Do pomieszczeń do 50m2
Nawilżacz z oczyszczaniem
Wydajność do 700 ml/h;
Zalecany do salonu;
Naturalne nawilżanie chłodną parą
Wydajność nawilżania- Do 400ml/h
Do pomieszczeń do 60m2
Nawilżacz z oczyszczaniem
Do pomieszczeń do 60m2
Jonizacja
Pojemnik na olejki zapachowe
Pomieszczenia do 32 m2,
Jakość oczyszczania 6
Jonizacja
Pomieszczenia do 50 m2,
Jakość oczyszczania 8
Jonizacja
Pomieszczenia do 50 m2,
Jakość oczyszczania 8
Jonizacja
Pomieszczenia do 160 m2,
Jakość oczyszczania 10/10,
Jonizacja
Do pomieszczeń do 200m2
Dwa filtry HEPA
Przepłw powietrza do 800m3/h
Czym jest oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacz powietrza to proste urządzenie składające się z wentylatora (lub kilku wentylatorów) i specjalnych filtrów. Większość zanieczyszczeń w powietrzu jest namacalna i jest wychwytywana przez bardzo drobne cząsteczki latające w powietrzu. Oczyszczacze powietrza są w stanie mechanicznie oddzielić te zanieczyszczenia poprzez cyrkulację powietrza przez filtry. Oczyszczacze powietrza zwykle nie zużywają dużo energii elektrycznej, a ich moc waha się od 4 do 60 watów w zależności od wydajności oczyszczania powietrza i dodatkowych funkcji.
Do czego jest potrzebny oczyszczacz powietrza?
Zanieczyszczenie powietrza pochodzi z bardzo wielu różnych źródeł. Jeśli mieszkasz w mieście, istnieje duża szansa, że już potrzebujesz oczyszczacza powietrza. Oddychanie czystszym powietrzem poprawia sen, funkcjonowanie płuc i ogólny stan zdrowia. Jeśli ktoś w rodzinie cierpi na alergie, oczyszczacz powietrza może być bardzo przydatny, ponieważ usuwa z powietrza powszechne alergeny, takie jak pyłki, kurz, sierść i łupież zwierząt domowych, zarodniki pleśni itp.
Jak wybrać oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacze powietrza są wstępnie oceniane pod kątem obszaru, który mogą skutecznie oczyścić. Zmierz powierzchnię pomieszczenia, które chcesz oczyścić i kup oczyszczacz powietrza o nieco większej optymalnej powierzchni. W każdym razie oczyszczacz powietrza nie może być zbyt mocny, po prostu im mocniejszy oczyszczacz powietrza, tym szybciej wykona zadanie lub tym częściej będzie można go używać w niższym trybie. Na rynku jest wielu producentów oczyszczaczy powietrza, a ich urządzenia różnią się ceną, funkcjonalnością i jakością czyszczenia. Jak nie dać się oszukać przy zakupie oczyszczacza powietrza, zobacz artykuł.
Ile oczyszczaczy powietrza potrzebujesz?
To zależy od pomieszczeń, które chcesz oczyścić. Jeśli planujesz zakup tylko jednego oczyszczacza powietrza, zacznij od sypialni, ponieważ jest to miejsce, w którym chcesz się najlepiej wyspać i spędzasz większość dnia. Możesz przenosić oczyszczacz powietrza z pokoju do pokoju, ale zmniejszy to skuteczność oczyszczania powietrza i zajmie więcej czasu, aby w pełni oczyścić powietrze. Idealnie byłoby mieć oczyszczacz powietrza w każdym pomieszczeniu lub przynajmniej w co drugim. Jeśli planujesz nosić oczyszczacz powietrza po całym domu, wybierz najmocniejsze urządzenie, które szybciej oczyści powietrze.
Jakie rodzaje i ile filtrów ma oczyszczacz powietrza?
Głównym filtrem we wszystkich oczyszczaczach powietrza jest filtr HEPA, czyli wysokowydajny filtr cząstek stałych. Filtr ten mechanicznie oddziela unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia dzięki kilku warstwom połączonych ze sobą włókien. HEPA jest zwykle najważniejszym i najdroższym typem filtra. Oczyszczacze powietrza często posiadają również filtr z węglem aktywnym, który jest przeznaczony do usuwania zapachów i rozkładania chemikaliów z powietrza.
Niektóre oczyszczacze powietrza mają również zmywalne filtry wstępne zaprojektowane do wychwytywania większego kurzu, włosów, sierści zwierząt domowych itp. Filtr wstępny należy regularnie czyścić lub wymieniać. Główną funkcją filtra wstępnego jest przedłużenie żywotności filtra HEPA.
Gdzie w pomieszczeniu należy umieścić oczyszczacz powietrza?
Miejsce ustawienia urządzenia jest bardzo ważne dla uzyskania maksymalnej wydajności. Współczynnik dostarczania czystego powietrza (CADR) i optymalna powierzchnia pomieszczenia są mierzone poprzez testowanie oczyszczacza powietrza w pustym pomieszczeniu, więc jeśli umieścisz urządzenie pod biurkiem, przy ścianie lub między dużymi meblami, zmniejszysz przepływ powietrza z oczyszczacza. Jeśli zapewnisz urządzeniu więcej miejsca, jego wydajność wzrośnie. Należy również pamiętać, że oczyszczacz powietrza jest skuteczny tylko wtedy, gdy drzwi i okna w pomieszczeniu są zamknięte.
Na co należy zwrócić uwagę podczas korzystania z oczyszczacza powietrza?
Filtry oczyszczacza powietrza należy regularnie wymieniać. Zwykle po 1 roku eksploatacji filtr HEPA będzie mocno zatkany i straci swoją skuteczność. Przy zakupie oczyszczacza powietrza ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszt filtrów, ponieważ jest to znaczna część stałych kosztów eksploatacji. Niektóre oczyszczacze powietrza mają kilka pojedynczych filtrów, a niektóre mają kombinację filtrów (dwa lub trzy w jednym). Przed zakupem oczyszczacza powietrza należy sprawdzić koszt i żywotność filtrów. Zaleca się wyłączanie oczyszczacza powietrza podczas odkurzania pomieszczeń, ponieważ może to znacznie wydłużyć żywotność filtrów.
Dodatkowe funkcje
Większość oczyszczaczy powietrza wykorzystuje jonizatory powietrza do przyciągania i neutralizowania szkodliwych cząstek w powietrzu. Jonizator powietrza może również elektryzować kurz i inne zanieczyszczenia, dzięki czemu filtr HEPA będzie skuteczniej oczyszczał powietrze. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę, czy jonizator powietrza w oczyszczaczu powietrza wytwarza ozon, który może powodować problemy z oddychaniem. Oferowane przez nas oczyszczacze powietrza nie emitują ozonu.
Niektóre oczyszczacze powietrza mają funkcję nawilżania, która może pomóc w przypadku suchego powietrza w pomieszczeniach. Kupując oczyszczacz powietrza, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on tryb nocny (zapewniający wyjątkowo cichą pracę), wskaźnik jakości powietrza i czujniki oraz możliwość zdalnego sterowania urządzeniem za pomocą pilota lub smartfona.
Więcej informacji na temat zanieczyszczenia powietrza
Zanieczyszczenie powietrza jest powodowane nie tylko przez samochody. Może być spowodowane sezonowym spalaniem roślin, pracami budowlanymi lub naprawczymi, spalaniem paliw kopalnych w fabrykach, wyrzucaniem śmieci i emisją gazów cieplarnianych. Powietrze w pomieszczeniach może być nawet gorsze niż powietrze na zewnątrz. Zanieczyszczenia i alergeny powstają i rozwijają się z powodu słabej wentylacji i dodatkowych źródeł, takich jak gotowanie, zwierzęta, stosowanie różnych chemikaliów czyszczących itp.