Nawilżacze powietrza
Miernik wilgotności i temperatury
Miernik wilgotności i termometr;
Dla modelu nawilżacza EVO WIFI Airbi
Do modeli nawilżaczy powietrza PRIME, AIRWASHER Airbi;
Antybakteryjny filtr wody
Dla MAXIMUM Airbi;
Filtr antybakteryjny
Dla MAXIMUM Airbi;
Połączone filtry oczyszczające powietrze
Opakowanie 2 filtrów;
Do modelu VIENNA HSW100
Nadaje się do nawilżaczy i osuszaczy;
Zakres poziomu wilgotności 30% -90%
Wydajność do 300 ml/h;
Polecany do sypialni;
Nawilżanie ultradźwiękowe
Zestaw 3 filtrów do Osuszacza powietrza B125 Brune
Filtry do nawilżania i oczyszczania powietrza w opakowaniu;
Do modelu B280 Brune
Miernik CO2 do pomiaru stężenia dwutlenku węgla;
Miernik poziomu wilgotności i termometr;
Filtry do nawilżania i oczyszczania powietrza w opakowaniu;
Do modelu B300 Brune
Wydajność nawilżania- 300 ml/h
Do pomieszczeń do 50m2/ 125m3
Ultradźwiękowy
Wydajność do 300 ml/h;
Zalecany do sypialni;
Naturalne nawilżanie chłodną parą
Wydajność do 300 ml/h;
Zalecany do sypialni;
Nawilżanie ultradźwiękowe z odparowywaniem zapachów
Recenzje produktów - Poradnik kupującego
Wydajność nawilżania- 350 ml/h
Do pomieszczeń do 50m2/125m3
Ultradźwiękowy
Wydajność nawilżania 500ml/h
Do pomieszczeń do 80m2
Ultradźwiękowy
Wydajność do 250 ml/h;
Zalecany do sypialni;
Naturalne nawilżanie chłodną parą
Pomieszczenia do 60 m2,
Wydajność do 950 ml/h,
Ewaporacyjny
Wydajność nawilżania- 350ml/h
Do pomieszczeń 50 m2/125m³
Ewaporacyjny
Wydajność do 450 ml/h;
Zalecany do małego salonu;
Naturalne nawilżanie chłodną parą
Wydajność nawilżania 350 ml/h
Do pomieszczeń do 50 m2/125m³
Ewaporacja
Wydajność nawadniania- do 600 ml/h
do pomieszczeń do 80m2
Ultradźwiękowy
Wydajność nawilżania 350 ml/h
Do pomieszczeń do 50m2
Nawilżacz z oczyszczaniem
Wydajność nawadniania- do 400 ml/h
Do pomieszczeń do 60 m2
Ewaporacyjny
Wydajność do 700 ml/h;
Zalecany do salonu;
Naturalne nawilżanie chłodną parą
Wydajność nawilżania- Do 400ml/h
Do pomieszczeń do 60m2
Nawilżacz z oczyszczaniem
Pomieszczenia do 250 m2,
Wydajność do 1900 ml/h
Zimne odparowywanie wody
Pomieszczenia do 210 m2,
Wydajność do 1000 ml/h,
Typ - nawilżacz powietrza zimną parą (ewaporacja)
Pomieszczenia do 210 m2,
Wydajność do 1000 ml/h,
Typ - nawilżacz powietrza zimną parą (ewaporacja)
Pomieszczenia do 180 m2,
Wydajność do 1200 ml/h,
Ewaporacja
Pomieszczenia do 200 m2,
Wydajność 1000 ml/h,
Ewaporacja
Pomieszczenia do 240 m2,
Wydajność do 1400 ml/h,
Ewaporacja
Pomieszczenia do 420 m2 (lub 1000 m3),
Wydajność do 2600 ml/h,
Ewaporacja
W zimnych porach roku wiele osób zauważa u siebie gorsze samopoczucie, suchość w ustach i nosie podczas snu, swędzenie oczu i łuszczenie się skóry. Częstą przyczyną tych dolegliwości jest bardzo suche powietrze w domu lub miejscu pracy.
Dlaczego powietrze wysycha?
Pomieszczenia są suche głównie zimą, gdy ogrzewanie działa z pełną mocą. Podczas wentylacji zimne powietrze pobierane z zewnątrz ma bardzo mało wilgoci, podczas gdy ciepłe powietrze wydalane z zewnątrz jest znacznie bardziej wilgotne. Dzieje się tak, ponieważ ciepłe powietrze może przenosić znacznie więcej pary wodnej. Im większa różnica między temperaturą wewnętrzną i zewnętrzną, tym bardziej suche powietrze dostaje się do środka. Komfortowy poziom wilgotności względnej dla ludzi wynosi 50%, ale zimą często jest on niższy niż 30%. Poziom wilgotności można zmierzyć, kupując niedrogi higrometr domowy.
Wpływ suchego powietrza na zdrowie i dom.
Suche powietrze powoduje ból oczu, łuszczenie się skóry, suchość jamy ustnej, błony śluzowej nosa oraz zły sen. Ponadto o wiele łatwiej jest złapać przeziębienie lub grypę. Wirusy grypy, bakterie i zarazki dłużej przeżywają w suchym powietrzu i dłużej unoszą się na wysokości oczu. Suche powietrze sprzyja więc przenoszeniu wirusów grypy i bakterii. Przy optymalnej wilgotności w pomieszczeniu, kondensacja i kropelki wody w powietrzu przywierają do wirusów i bakterii i ściągają je w dół. Zdrowy i optymalny poziom wilgotności nie tylko wystarczająco nawilża błonę śluzową jamy ustnej i nosa, wzmacniając w ten sposób jej zdolności obronne przed wirusami, ale także zmniejsza podatność na infekcje. Optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniach zmniejsza zanieczyszczenie powietrza kurzem, pyłkami i innymi cząsteczkami. Osoby uczulone na zanieczyszczone powietrze mogą się zrelaksować i wziąć głęboki oddech.
Dekoracje wnętrz lub meble wykonane z drewna lub tkaniny (zasłony, dywan itp.) pochłaniają dużo wilgoci z powietrza. Jeśli powietrze jest zbyt suche, między deskami parkietu mogą pojawić się pęknięcia i mogą gromadzić się ładunki elektrostatyczne. Drewniane instrumenty muzyczne się rozstrajają, gdy drewno wysycha.
Czy wentylacja zwiększa wilgotność?
Otwarcie okna w zimnych porach roku w ogóle nie podnosi poziomu wilgotności. Oczywiście regularne, krótkotrwałe przeciągi są bardzo ważne dla utrzymania zdrowego powietrza w domu, ale zbyt częste i zbyt długie wietrzenie jeszcze bardziej wysusza powietrze. Dzieje się tak dlatego, że powietrze na zewnątrz ma bardzo mało wilgoci, a po ogrzaniu staje się jeszcze bardziej suche.
Naturalne źródła wilgoci w domu.
Podlewanie roślin w domu, przygotowywanie posiłków, pranie ubrań itp. może na chwilę podnieść poziom wilgotności, ale wilgotność ta nie utrzymuje się długo. A jeśli pomieszczenia są bardzo suche, środki te będą miały bardzo niewielki wpływ. Mokre ręczniki lub garnki wypełnione wodą umieszczone na kaloryferach również mogą nieznacznie podnieść poziom wilgotności na krótki okres czasu.
Dodatkowe nawilżanie powietrza.
Używając odpowiedniego nawilżacza powietrza, można zapewnić komfortowe warunki powietrza w pomieszczeniach. Jak jednak wybrać nawilżacz, który będzie dobrze spełniał swoją funkcję, długo działał i nie wymagał częstej konserwacji?
Obecnie nawilżacze powietrza typu ewaporacyjnego szybko zyskują popularność na świecie. Ten typ nawilżacza nie jest wybredny, jeśli chodzi o poziom kamienia w używanej wodzie, działa również dobrze z wodą zmiękczoną. Podczas korzystania z nawilżaczy powietrza z zimną parą w domu, osady wapienne nie gromadzą się na meblach, wentylatory rozprowadzają wilgoć we wszystkich pomieszczeniach, które są otwarte, w pomieszczeniach nie tworzy się mgła, charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej i łatwą konserwacją. Jednym z najbardziej niezawodnych w Europie jest nawilżacz zimną parą VIENNA HSW100 Wood's. Ten solidnie wyglądający nawilżacz szwajcarskiej firmy Stylies pracuje cicho, ma wyjątkowo niskie zużycie energii i wykorzystuje specjalną technologię srebra do zabijania bakterii w wodzie.
Kolejną kategorią są ultradźwiękowe nawilżacze powietrza. Nawilżacze tego typu od dawna mogą nazywać się najpopularniejszymi na świecie, jednak bardzo rzadko który nawilżacz ultradźwiękowy faktycznie dobrze spełnia swoją funkcję i jest niezawodny. Korzystanie z nawilżacza ultradźwiękowego może powodować pojawienie się białego pyłu na meblach, który w rzeczywistości jest kamieniem. Istnieją jednak modele, które posiadają wyjątkowo dobry filtr odkamieniający wodę, który niemalże eliminuje ten problem. WHU600 Wood's to obecnie najlepszy ultradźwiękowy nawilżacz powietrza na rynku. Ten atrakcyjnie wyglądający produkt szwajcarskiej firmy charakteryzuje się cichą pracą, wykorzystaniem specjalnych technologii jonów srebra do zabijania bakterii w wodzie oraz wysokiej jakości odkamienianiem wody.
Trzecią kategorią nawilżaczy powietrza są nawilżacze z dyskami. Ten typ nawilżacza nie jest wybredny pod względem ilości wapna w wodzie, jest ekonomiczny pod względem zużycia energii elektrycznej, a dzięki wentylatorowi rozprowadza wilgoć we wszystkich pomieszczeniach, które są otwarte. Oczyszczacze powietrza dodatkowo pełnią funkcję zbierania kurzu, dlatego są często potrzebne.
Wybierając nawilżacz powietrza, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:
1. Wydajność nawilżania - im wyższa, tym łatwiej nawilżacz zapewni komfortowy poziom wilgotności i będzie w stanie obsłużyć większy obszar.
2. Czy nawilżacz ma automatyczną kontrolę poziomu wilgotności, która automatycznie włącza urządzenie, gdy powietrze jest suche i wyłącza je, gdy poziom wilgotności osiągnie komfortowy stan. Jest to bardzo ważne, aby zapewnić stały i komfortowy poziom wilgotności.
3. Poziom hałasu - nawilżacz jest często używany w sypialni w nocy, więc wysoki poziom hałasu może być niepokojący. Ze względu na brak norm pomiarowych, parametry poziomu hałasu podawane w opisach urządzeń rzadko odpowiadają rzeczywistości, dlatego najlepszym sposobem na upewnienie się jest posłuchanie tych urządzeń pracujących na żywo. Wszystkie najpopularniejsze nawilżacze powietrza są prezentowane w wyspecjalizowanym salonie wystawowym OROLE.pl w Warszawie, a my z przyjemnością zademonstrujemy ich działanie.
4. Jeśli wybierzesz nawilżacz ultradźwiękowy, zwróć uwagę na rozmiar jego filtra odkamieniającego i dokładność użytego materiału odkamieniającego (im drobniejszy, tym lepiej odkamienia wodę). Informacje na temat skuteczności filtrów odkamieniających można uzyskać u sprzedawcy.